Spółki Solida Capital i Xior utworzyły w Polsce joint venture, aby wspólnie realizować projekty domów studenckich. Pierwszą inwestycją będzie akademik zlokalizowany w rejonie Starego Miasta, niedaleko kampusu Uniwersytetu Warszawskiego.

Zespół Solidy będzie odpowiedzialny za wdrożenie projektu i zakończenie zgodne z harmonogramem, w ścisłej współpracy ze spółką Xior w celu realizacji projektu zgodnie z uzgodnionymi wymaganiami i certyfikatami. Obiekt ma powstać pomiędzy Wisłą a stadionem Polonii.

Doradcami inwestycyjnymi i prawnymi przy podpisaniu umowy między spółkami były firma Bonard oraz kancelarie Allen&Overy i CMS.

Xior Student Housing jest belgijską firmą, inwestującą w akademiki i zarządzającą domami studenckimi w Belgii, Holandii, Hiszpanii i Portugalii. Niedawno spółka przejęła Basecamp, dzięki czemu weszła na nowe rynki: w Polsce, Niemczech, Danii i Szwecji.

Solida Capital jest firmą dewelopersko-inwestycyjną. Zarządza aktywami o wartości około 250 mln euro. W 2022 roku kupiła od Echo Investment biurowca West 4 Business Hub I we Wrocławiu.

 

The full article was originally published on Eurobuild CEE at the following link.

If you are looking for more data and intelligence on student housing, please arrange an intro meeting with us.

Arrange a meeting with us

Back to top